Marcowe popołudnie klasa II, spędziła na wspólnym wyjeździe do Łukowa. Ponieważ marzec jest miesiącem poświęconym pamięci Żołnierzy Niezłomnych, udaliśmy się na łukowski cmentarz. Zapaliliśmy lampki na zbiorowej mogile żołnierzy AK, na Pomniku Harcerzy, Lotników i Pomniku Katyńskim. Chwilą ciszy i modlitwy uczciliśmy pamięć walczących za naszą Ojczyznę.
Od wielu lat Szkoła Podstawowa im. ks. T. A. Leszczyńskiego w Aleksandrowie zgodnie z tradycją uroczyście świętuje nadejście Wiosny.
Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Małgorzaty Wereszczyńskiej oraz współpracujących nauczycieli.
Wytworzyła się szczególnie festiwalowa atmosfera.
Uczniowie wysłuchali „Listu od Pani Wiosny”, w którym Pani Wiosna zachęcała do udziału w proponowanych przez prowadzących zadaniach.
Najtrudniejszym zadaniem okazał się quiz wiedzy o wiośnie, ale na większość pytań uczestnicy zabawy potrafili odpowiedzieć.
Uczniowie chętnie włączali się do rywalizacji w konkurencjach sportowo-zręcznościowych,
Zgromadzeni na sali uczniowie gorącymi okrzykami dopingowali swych kolegów i radośnie wyrażali entuzjazm, gdy rywalizujące drużyny zdobywały kolejne punkty.
Dobrym zwyczajem uczniów klasy 5 staje się świętowanie uroczystości klasowych poza murami naszej ukochanej szkoły. Tym razem pretekstem do opuszczenia jej murów stał się Dzień Kobiet.
9 marca piątoklasiści pod opieką wychowawczyni - p. D. Celińskiej oraz p. Justyny Krzyszczak-Wróbel wybrali się do Siedlec. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Katolickim Radiu Podlasie. Tu okazało się, że niektórzy całkiem nieźle wyglądają przy mikrofonie, a co najważniejsze - ich głosy dobrze brzmią przez mikrofon. Następnie dzieci udały się do parku wodnego, gdzie na 2 godziny udało im się opanować halę basenową.
9 marca nasi uczniowie pod opieką p. Doroty Celińskiej odwiedzili Katolicki Radio Podlasia.
Fotorelacja pod adresem
„Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce...” - tymi słowami i wesołym, gromkim śpiewem uczniowie klasy IV przenieśli się w świat niezwykłej szkoły- Akademii pana Kleksa, gdzie każdy dzień jest ciekawy i może stać się wielką przygodą.
Odbył się cykl zajęć, pod kierunkiem pani Ewy Kurowskiej, podczas których dzieci uczestniczyły między innymi w lekcji kleksografii i opowiadania przygód szpaka Mateusza. Największym powodzeniem cieszył się konkurs "Kleks - to Ja", podczas którego uczniowie wcielili się w rolę głównego bohatera i z aktorskim talentem, kreatywnością i zaangażowaniem upodobnili się do ekscentrycznego Ambrożego Kleksa.