W niedzielę, 17 kwietnia br., w Szkole Podstawowej w Dąbiu odbyło się uroczyste podsumowanie III Gminnego Festiwalu Papieskiego „Barka”, poświęconego osobie Papieża – Polaka, świętemu Janowi Pawłowi II. Honorowy patronat nad festiwalem objął Wójt Gminy Łuków, p. Mariusz Osiak.

We wszystkich formach tej imprezy wzięło udział 122 uczestników z 12 miejscowości. Wśród nich znalazły się także reprezentantki naszej szkoły. Karolina Bąk z kl. VI przygotowała portret Jana Pawła II, a Natalia Miedzińska z kl. V wzięła udział w teście wiedzy o życiu i twórczości Karola Wojtyły, w którym startowali uczniowie zarówno szkół podstawowych, jak i gimnazjów z gminy Łuków.  Ku naszej wielkiej radości okazało się, że Natalia zajęła 2. miejsce w konkursie, a tylko 3 punkty dzieliły ją od zwycięstwa i pokonania uczennicy z gimnazjum w Gołąbkach. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, natomiast laureaci poszczególnych konkurencji (w tym nasza Natalia) zostali nagrodzeni wycieczką.

Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Szczególnie liczymy na Natalię Miedzińską, która po raz kolejny przynosi chwałę naszej szkole. J