egz1 25-05-2016   OKE w Krakowie podała wyniki sprawdzianu szóstoklasisty w roku szkolnym 2015/16.

Z wielką radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły uzyskali z pierwszej części egzaminu (język polski i matematyka) wynik 75%. Rezultat ten daje nam I miejsce w gminie i II w powiecie łukowskim. Sprawdzian obejmował również test z języka angielskiego. Podsumowując punktację z I i II części sprawdzianu spośród 12 szkół podstawowych Gminy Łuków zajęliśmy II miejsce.

Średnia z egzaminu naszych wychowanków jest wyższa niż średnia gminy, powiatu i województwa.

Ale na sukces trzeba było zapracować. W bieżącym roku szkolnym szóstoklasiści uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych, podczas których powtarzali i utrwalali materiał nauczania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na umiejętności wynikające z kluczowych obszarów edukacji polonistycznej, matematycznej i języka angielskiego. Oswajani byli z nową formułą sprawdzianu, poprzez rozwiązywanie różnego rodzaju zadań testowych oraz pisanie testów próbnych. Systematyczna i sumienna praca uczniów pod kierunkiem uczących nauczycieli przyniosła wymierne efekty.

Nauczyciele przygotowujący szóstoklasistów do sprawdzianu to p. Ewa Kurowska- język polski, p. Małgorzata Wereszczyńska – matematyka, p. Elżbieta Domańska ( w kl VI) oraz p. Małgorzata Juszczyńska ( w kl. I - V) - j. angielski.

Składamy gratulacje naszym wychowankom i życzymy dalszych sukcesów już w gimnazjum.

egz2 25-05-2016egz3 25-05-2016

sprawdzian