IMG 3865 W dniu 11 listopada 2016 uczennice klasy V Szkoły Podstawowej im. ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego w Aleksandrowie – Natalia Lendzion i Julia Szewczyk, reprezentowały swoją szkołę w  III Gminnym Festiwalu Pieśni Niepodległościowej w Zarzeczu Łukowskim. W festiwalu wzięły udział zespoły wokalne z klas IV- VI szkoły podstawowej  oraz gimnazjów należących do Gminy Łuków.

Występy artystyczne uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Łuków poprzedziła uroczysta Msza Św.  Intencji Ojczyzny w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: włodarze Gminy Łuków, GOK, sołtysi Gminy Łuków, nauczyciele, uczniowie, mieszkańcy naszej gminy oraz lokalna społeczność. Gościem honorowym uroczystości był pan Ryszard Grafik - Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej -Koło w Łukowie, który przypomniał zgromadzonym trudną drogę Polaków w walce o niepodległą Ojczyznę.

Natalia i Julia zaśpiewały piosenkę „Przybyli Ułani pod okienko”, która została wyłoniona w drodze wcześniejszego losowania. Dziewczęta otrzymały pamiątkowy dyplom oraz upominki ufundowane przez GOK w Łukowie. Do udziału w festiwalu duet wokalny został przygotowany przez panią Renatę Zabłocką.

dyplom