IMG 3910  Dnia 24 listopada 2016 r. uczniowie klasy I, II i III Szkoły Podstawowej im.ks.T. A. Leszczyńskiego w Aleksandrowie reprezentowali swoją szkołę w XIII Gminnym Przeglądzie Recytatorskim, który odbył się w ZS w Gołaszynie. Przegląd  zgromadził liczne grono młodych recytatorów z przedszkoli i szkół podstawowych należących do Gminy Łuków.  W recytatorskich zmaganiach uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bogatą twórczość naszego noblisty – Henryka Sienkiewicza –w jubileuszową, setną rocznicę urodzin wielkiego pisarza. Pod czujnym okiem nauczycieli : p. B. Michalec, R. Zabłockiej i M. Barej oraz ze wsparciem rodziców nasi młodzi recytatorzy pefekcyjnie i bez tremy zaprezentowali się szerokiej publiczności.

Najmłodsi uczestnicy przeglądu z klasy I – Michał Paszkowski, Rafał Wierzchowski, Roland Fronc i Hubert Ognik przedstawili wiersz „ Pochwała życia wiejskiego”. Drugoklasistki: Gabrysia Grochowska i Wiktoria Jezierska opowiedziały o niezwykłej przygodzie małej Nel ze słoniem ( fragment „W pustyni i w puszczy”) zaś uczennice klasy III - Paulina Konieczna, Wiktoria Grochowska i Emilia Markiewicz zaprezentowały niezwykle pouczającą bajkę „Sęp i sokół”.

Honorowy gość tegorocznego przeglądu - dyrektor GOK p. Henryk Wysocki oraz pani dyrektor ZS w Gołaszynie podziękowali wszystkim za zaangażowanie oraz propagowanie w szkołach kultury "żywego słowa".  Na zakończenie uroczystości gospodarze zaprosili wszystkich uczestników przeglądu na słodki poczęstunek. Każda szkoła uczestnicząca w przeglądzie otrzymała książki, które trafią do szkolnej biblioteki, a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

IMG 3889IMG 3893IMG 3898IMG 3902IMG 3908IMG 3907IMG 3904IMG 3902