W poniedziałek, 10 kwietnia, uczniowie klasy 6 wraz z wychowawczynią - p. Dorotą Celińską wybrali się do Lublina na spotkanie z KULTURĄ i HISTORIĄ. Ta nieco przerażająca wizja nie zniechęciła szóstaków, którzy dzielnie stawili jej czoła. Po pierwsze, obejrzeli spektakl teatralny oparty na motywach powieści I. Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy". Po drugie, zwiedzili podziemną trasę turystyczną, gdzie poznali ciekawą historię Lublina i legendy związane z tym miastem. Nie przeraził ich ani trzygłowy smok, ani diabły czające się w podziemiach.

Odwiedzili również zamek oraz przemaszerowali ulicami Starego Miasta. Całe szczęście, że na szlaku ich wędrówki pojawił się długo oczekiwany McDonald. Pokrzepieni na duchu i ciele szóstoklasiści dotarli do ostatniego punktu wycieczki, którym był Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Wycieczka pouczająca, a jednak wszyscy przeżyli... Brawo WY!

Zdjęcia w galerii