W dniach 10-19.08.2018r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie uczestniczyli w obozie sportowo-rekreacyjnym w Kołobrzegu nad urokliwym Morzem Bałtyckim. Młodzi piłkarze i lekkoatletki wzmacniali swoją sprawność fizyczną, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Aktywnie wypoczywali na plaży, zażywając kąpieli słonecznych i wodnych. Z ogromnym zaangażowaniem brali udział w zajęciach w Aquaparku Milenium i klatkach piłkarskich. Odbyli rejs stylizowanym statkiem pasażerskim po morzu.

Zwiedzając Kołobrzeg, podziwiali latarnię morską, ratusz miejski, zewnętrzną bryłę Bazyliki konkatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Plażę Centralną, molo i Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Z dużym zainteresowaniem zwiedzali Muzeum Oręża Polskiego, Poznawali region, środowisko przyrodnicze oraz atrakcje wybrzeża Morza Bałtyckiego.

Organizatorem obozu był Marek Zabłocki i UKS „Alex” przy SP w Aleksandrowie.

Organizatorzy i uczestnicy obozu składają podziękowania Wójtowi Gminy Łuków Panu Mariuszowi Osiakowi za okazaną pomoc i wsparcie.