9 listopada 2018 r. grupa uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem pań: Doroty Celińskiej i Elżbiety Domańskiej udała się na wycieczkę do malowniczo położonego Zwierzyńca. Jest to jedna z wielu urokliwych miejscowości Roztocza.

Pierwszym punktem wyprawy były stawy Echo. Następnie zawitaliśmy do Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego Roztoczańskiego Parku Narodowego, w którym obejrzeliśmy interesujące ekspozycje przyrodnicze. Potem udaliśmy się na krótki spacer ścieżką edukacyjną na Bukową Górę. Uważnie wsłuchiwaliśmy się w ciekawostki, które opowiadał nam nasz pilot. Nieco zmarznięci skierowaliśmy się do centrum Zwierzyńca na rozgrzewający obiad. Przy okazji obejrzeliśmy kościół św. Jana Nepomucena i pomnik Szarańczy.

W miłym towarzystwie Pań i Uczniów ze Strzyżewa czas upłynął nam bardzo szybko i przyjemnie, więc w dobrych humorach wróciliśmy do domów.

Wycieczka odbyła się dzięki uprzejmości Gminy Łuków jako działanie w ramach unijnego projektu „Inwestycja w jakość kształcenia w Gminie Łuków”.