Dzięki uprzejmości Gminy Łuków grupa uczniów naszej szkoły – uczestników projektu unijnego „Inwestycja w jakość kształcenia w Gminie Łuków”- udała się na dwudniową wycieczkę do stolicy. Opiekę nad młodzieżą podczas tej ekscytującej wyprawy ponownie sprawowały panie: Elżbieta Domańska i Dorota Celińska.

W czasie tych dwóch dni odwiedziliśmy kilka ciekawych miejsc w Warszawie. Uczestniczyliśmy w „wybuchowych” warsztatach w centrum rozrywki „Hula Kula”, zwiedziliśmy Muzeum Wojska Polskiego oraz Centrum Nauki Kopernik. Ćwiczyliśmy też formę, spacerując po Starym Mieście. Nie lada gratką był zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, która zachwyciła wszystkich. Wysłuchaliśmy również kilku pieśni patriotycznych i warszawskich przyśpiewek w wykonaniu samozwańczego Barda w kraciastym kaszkiecie. Niektórym udało się wytropić restauracje M. Gessler, których poszukiwanie przysporzyło nam wiele emocji.

Niezwykle emocjonującym elementem wyjazdu był nocleg w trzygwiazdkowym hotelu Relaks w Otwocku. Pobyt tam sprzyjał integracji z kolegami i koleżankami z zaprzyjaźnionej już Szkoły Podstawowej w Strzyżewie.

Wycieczka była bardzo udana, a nasza Młodzież zaimponowała opiekunkom wzorowym zachowaniem, za co serdecznie Wam dziękuję, Dzieciaki ;)