Get Adobe Flash player

Przywróć naszą Ziemię – to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi. To wyjątkowe święto ma uświadamiać nam, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest kształtowanie aktywnej postawy wobec środowiska, wrażliwości, szacunku, odpowiedzialności za jego stan, dostrzegania potrzeby recyklingu i segregacji odpadów, uświadamiania roli, jaką uczniowie mogą odegrać w swoim środowisku.

 

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, ten wyjątkowy dzień wyglądał inaczej. Uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie i zbliżyli się do... Ziemi. Dzień ten spędzili, korzystając z dobrodziejstw naszej planety. Wyszli na świeże powietrze, bawili się ze swoimi pupilami, posprzątali otoczenie, posadzili kwiaty…

Włączyli się także w akcję "Przywróć naszą Ziemię", która polegała na tym, żeby wybrać się   do lasu, zabrać ze sobą worek na śmieci, rękawiczki i pozbierać napotkane śmieci.

Dzień Ziemi jest to także czas, żeby pochylić się nad losem naszej planety i nagłośnić globalne problemy. Uczniowie kl. VII i VIII wzięli udział w webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz ochrony klimatu przygotowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, zatem każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

Fotorelacja z wydarzenia

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3