Get Adobe Flash player

„Święta miłości kochanej Ojczyzny…” – te słowa Ignacego Krasickiego symbolicznie wprowadzają w tematykę patriotyczną związaną z kolejną, 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. Corocznie upamiętnialiśmy to wielkie wydarzenie w naszej szkole. W związku z panującą epidemią, tradycyjne świętowanie tego dnia nie jest możliwe, jednak społeczność szkolna, mimo wielu ograniczeń, podjęła szereg działań takich jak: pogłębienie wiedzy o historii poprzez szkolne wystawy, prezentacje i konkursy patriotyczne.

 Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja uczniowie klas I – VI wzięli udział w konkursie plastycznym, poświęconym temu ważnemu dla narodu polskiego wydarzeniu. 

Jury w składzie: p. Ewa Kurowska, p. Marta Kłoś Makosz, p. Aneta Baranowska wyróżniło najbardziej pomysłowe i kreatywne prace w dwóch kategoriach wiekowych:

 

klas I- III „ Godło Polski według własnego pomysłu”

I miejsce: Tomasz Smarżewski kl. 2

II miejsce: Fabian Topa kl. 2

III miejsce: Róża Zaniewicz kl. 2 

klas IV-VI „ Flaga, kotylion, plakat, mapa naszej Ojczyzny”

I miejsce: Magdalena Pawlak kl. 6, Izabela Szymańska kl. 4

II miejsce: Rafał Wierzchowski kl. 5, Karol Górka kl. 4

III miejsce: Maurycy Wolny kl. 4, Martyna Izdebska kl. 5

Wyróżnienie: Alicja Wróbel kl. 5

Uczniowie klas VII- VIII przystąpili do konkursu historycznego „Co wiem o Konstytucji 3 maja?”, rozwiązując quiz na platformie Quizizz. W szranki stanęło 26 uczestników, którzy zaprezentowali się dobrą znajomością historii tego okresu. Najlepsi okazali się:

 

I miejsce: Aleksandra Piotrowska kl. 8, Jan Borkowski kl. 7, Wiktoria Grochowska kl. 7 (96%)

II miejsce: Natalia Wierzchowska kl. 8 (92%)

III miejsce: Emilia Markiewicz kl. 7, Marcin Lendzion kl. 7, Piotr Włodarczyk kl. 7 (88%)

 

Swoim zaangażowaniem uczniowie pod kierunkiem nauczycieli udowodnili,  że to, co polskie, jest bliskie i ważne dla wszystkich. 

Dla tych, którzy okazali zainteresowanie proponowanymi zadaniami koordynatorzy - p. Ewa Kurowska i p. Marta Kłoś - Makosz przygotowali dyplomy, które zostaną wręczone po powrocie do nauki stacjonarnej. Dodatkową nagrodą będą oceny, które otrzymają uczniowie zaangażowani w realizację projektu z poszczególnych przedmiotów.  

 

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji.

baner2R1C1baner2R1C2baner2R1C3