Dnia 11 października 2013 w Szkole Podstawowej im. ks. T.  A. Leszczyńskiego w Aleksandrowie odbyły się             uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Naszą uroczystość zaszczycił swoją obecnością Radny Gminy Łuków pan Zbigniew Karwowski oraz nauczyciele, którzy przez wiele lat pracowali w naszej szkole.

Uczniowie, uczcili ten wyjątkowy dzień składając gorące życzenia  i podziękowania za poświęcenie, czas i cierpliwość,za cały ogrom przekazywanej wiedzy, za gorące serca i pomocne dłonie. Specjalnie na tą okazję przygotowali  także pokaz mody. Zaprezentowali na nim  różne typy osobowości nauczycieli. Wśród naszych kochanych pedagogów nie zabrakło: Nauczyciela Aktywisty, Anioła, Służbisty, Luzaka i Sceptyka. Cały pokaz mody wywołał uśmiech u najmłodszych obserwatorów, a także u samych zainteresowanych - bohaterów pokazu, czyli nauczycieli.

Na zakończenie przedstawiciele  Samorządu Uczniowskiego złożyli najlepsze życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły i wręczyli symboliczne kwiaty. Gorące podziękowania i kwiaty przekazali również przedstawiciele Rady Rodziców oraz zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

Pani dyrektor, Danuta Matyka, podziękowała młodym artystom za ciekawy program, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły za dotychczasowy wysiłek, serce włożone w edukację i wychowanie naszych uczniów, a  rodzicom za pamięć i współpracę.

Następnie pani dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom wyróżniającym się w pracy dydaktyczno – wychowawczej i zaangażowanym  w pracę na rzecz szkoły oraz pracownikom administracji i obsługi, a także poinformowała  o przyznanej Nagrodzie Wójta Gminy.