W dniu 11 listopada 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im.ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego w Aleksandrowie reprezentowali swoją szkołę w II Gminnym Festiwalu Pieśni Niepodległościowej w Zarzeczu Łukowskim. Występy artystyczne uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Łuków poprzedziła uroczysta Msza Św. Intencji Ojczyzny w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim. W festiwalu wzięło udział 9 zespołów wokalnych i 6 solistów z placówek szkolnych z Gołaszyna, Gręzówki ,Dąbia, Zalesia, Strzyżewa, Gołąbek, Aleksandrowa i Zarzecza Łukowskiego. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: włodarze Starostwa Powiatowego i Gminy Łuków, GOK, sołtysi Gminy Łuków, nauczyciele, uczniowie , mieszkańcy naszej gminy oraz lokalna społeczność.
W dniu 6 listopada 2015 roku o godz. 9.00 społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego w Aleksandrowie przyjęła do Szkolnej Rodziny - uczniów Pierwszej Klasy.
Uroczystość zgromadziła na sali ginastycznej grono pedagogiczne szkoły, uczniów, a także głównych bohaterów - Pierwszoklasistów i ich Rodziców. Pierwszaki zostały gorąco powitane przez społeczność szkolną, a następnie przedstawiły krótki program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne.
W środę 04.11.2015 r. uczniowie klasy V wybrali się wraz z wychowawczynią do Łukowa na spektakl teatralny pt. „W labiryncie mitologii”. Wystąpili w nim aktorzy scen warszawskich, którzy wcielili się w role powszechnie znanych postaci mitologicznych.
I tak po labiryntach mitologii greckiej prowadzili nas: zdradzający oznaki ADHD Hermes oraz ślepiec Homer. Dzięki nim staliśmy się m. in. świadkami narodzin bogini mądrości - Ateny, dowiedzieliśmy się, dlaczego właściwie wybuchła wojna trojańska oraz skąd na ziemi wzięły się choroby i nieszczęścia. Poznaliśmy także zagadkę Sfinksa oraz pochodzenie wielu frazeologizmów, które słyszymy na co dzień.
We wtorek 27.10.2015 r. podczas zajęć kółka polonistycznego stała się rzecz niezwykła. W sali klasy V pojawiły się boginie i bogowie greccy z Zeusem na czele, którzy zostali zaproszeni przez nauczycielkę języka polskiego – p. D. Celińską - na ucztę na Olimpie.
Na początku każdy z gości musiał się zaprezentować, a pozostali zgadywali, jakie bóstwo do nas zawitało. Swoją obecnością zaszczycili nas: najważniejszy z bogów Zeus, jego małżonka Hera, Afrodyta, Atena, Persefona, Demeter, Artemida, Hefajstos, Posejdon, Ares, Hades i skrzydlaty Hermes. Następnie wszyscy zebrani zasiedli do wspólnej uczty, podczas której spożywano boską ambrozję i popijano nektar. Wszystko to odbywało się przy wtórze melodyjnej, greckiej muzyki.
Na zakończenie spotkania bogowie i boginie wspólnie odtańczyli zorbę – grecki taniec narodowy - i udali się do swoich pałaców.
W dniu 22 października 2015 roku uczniowie klasy I i II pod opieką wychowawczyń : p. Renaty Zabłockiej i p. Marioli Barej wybrali się do Gimnazjum nr 2 w Łukowie. W gościnnych progach szkoły dzieci obejrzały widowiskową baśń muzyczną „W TAJEMNICZEJ KRAINIE KRASNALI " w wykonaniu Teatru Muzycznego „Duduś" z Łodzi. Na scenie wystąpiły: ..."skrzaty malutkie, smerfy wesolutkie, krasnale ubogie, króliczki pełne trwogi, złośliwy troll Szczerbol, zła czarownica- złośnica i niedźwiadek Miodojadek". W towarzystwie bajkowych postaci wszystkie dzieci bawiły się doskonale i od pierwszego wejrzenia zaskarbiły sobie ich sympatię. Dziecięca widownia z wielkim zapałem uczestniczyła w zabawach muzyczno –ruchowych i konkursach sprawnościowych, które miały na celu zdjęcie czarodziejskiego zaklęcia, które rzuciła zła czarownica na smerfy.