W dniu 1 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyły się bardzo ciekawe zajęcia warsztatowe prowadzone przez pracowników Muzeum Regionalnego w Łukowie. Zajęcia pod hasłem „Na ludowo w Łukowie” są realizowane w ramach programu „Dziedzictwo kulturowe – Kultura Ludowa i tradycyjna” i współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego .Głównym celem projektu jest popularyzacja kultury ludowej regionu poprzez organizację warsztatów z zakresu rzeźby, wycinanki i plastyki obrzędowej.
Dnia 26 listopada 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im.ks.T. A. Leszczyńskiego w Aleksandrowie reprezentowali swoją szkołę w XII Gminnym Przeglądzie Recytatorskim, który odbył się w ZS w Gołaszynie. Przegląd zgromadził liczne grono młodych recytatorów z przedszkoli i szkół podstawowych należących do Gminy Łuków. W recytatorskich zmaganiach uczniowie naszej szkoły wystąpili z bardzo różnorodnym repertuarem, o co zatroszczyły się panie: Renata Zabłocka, Mariola Barej, Dorota Celińska i Ewa Kurowska. Pod czujnym okiem nauczycieli i z pomocą rodziców nasi młodzi recytatorzy pefekcyjnie i bez tremy zaprezentowali się szerokiej publiczności.
Dnia 10 listopada 2015 roku uczniowie klasy 3 zaprezentowali montaż artystyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wspólnie ze swoją panią Beatą Michalec przypomnieli całej społeczności szkolnej i zaproszonym przez siebie Rodzicom o tym jak to się stało, że Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Przybliżyli m. in. sylwetki postaci historycznych, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Byli to tacy narodowi bohaterowie jak marszałek Józef Piłsudski, generał Tadeusz Kościuszko, ostatni powstaniec na Ziemi Łukowskiej - ks. Stanisław Brzóska, czy młody bojownik, absolwent Gimnazjum Łukowskiego - Karol Levittoux.
Uczniowie klasy V zrealizowali imponujący projekt edukacyjny „Klasztory średniowieczne”. Koordynatorem projektu była pani Ewa Kurowska - nauczyciel historii i społeczeństwa. Zamysł stworzenia zespołowego projektu edukacyjnego w formie makiet przestrzennych obrazujących klasztory średniowieczne zrodził się na jednej z lekcji historii. Zostały utworzone zespoły uczniowskie, podzielono funkcje i zadania wewnątrz zespołów. W wyniku wielu konsultacji, podczas których pokonywano problemy natury technicznej, koncepcyjnej i motywacyjnej powstały niesamowite projekty makiet.
We wtorek 10 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem "Kocham Cię Polsko", realizowanym przez kilka tygodni przez Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik" z koordynatorami Arkadiuszem Kobojem, Pawłem Durką, Robertem Wysokińskim i Sylwią Zgorzałek oraz Danutą Soćko z filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Krynce.
Wieczornicę poprzedziła msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Krynce, której przewodniczył proboszcz tej parafii ksiądz Szczepan Pawluczuk. Główna część wieczornicy odbyła się w miejscowej świetlicy, gdzie po wspólnym odśpiewaniu hymnu zebranych powitał zastępca wójta Gminy Łuków Wojciech Szczygieł.